1963 Koncept Chevrolet Testudo bude dražen na Villa d'Este Concours

  • Joseph Cain
  • 0
  • 3725
  • 511

Přemýšleli jste někdy, jak by mohl vypadat Chevrolet Corvair, kdyby to navrhli Italové? Odpověď by vypadala jako koncept Testudo.

Auto bylo navrženo mladým Giorgetto Giugiaro v Bertone a poprvé bylo odhaleno na autosalonu v Ženevě v roce 1963. Jeho styl ukazuje, že mnoho automobilových společností si toho všimlo a začlenilo část svého designového jazyka do svých budoucích modelů.

Testudo - Ital pro želvu, byl založen na skromných základech Corvair Monza, takže i když to může vypadat, jako by stálo 200 mil / h, ve skutečnosti jeho 2,4-litrový vzduchem chlazený, byt-šest se vyvinul pouze 81- hp. Rychlost tedy nebyla jeho silnou stránkou, ale pravděpodobně to zvládne docela dobře díky plně nezávislému nastavení odpružení, které mělo teleskopické tlumiče a ochranné rámy..

Tento jednorázový prototyp je plně funkční. Giugiaro jednou použila auto, aby vyzvedla jeho manželku Maria Teresa z Fiat, kde pracovala v jejich designovém studiu. Vypráví, že je rojili zaměstnanci, z nichž většina zmeškala vlaky domů, protože obdivovali auto.

Testudo však bylo při natáčení propagačního filmu pro Shell vážně poškozeno a vyústilo v to, že vůz po desetiletí seděl v Bertoneově skladu. Auto bylo naštěstí obnoveno v 90. letech, když do firmy vstoupil designér Luciano d'Ambrosio. Auto se poprvé představilo na veřejnosti za 30 let, když se objevilo na akci Pebble Beach Concours v roce 1996.

Vůz je nyní v prodeji a bude představen RM Auctions na akci Villa d'Este Concours 21. května. Předpokládá se, že se do něj dostane 1 milion dolarů. Budeme muset počkat, až událost zjistí, co to nakonec změnilo ruce.

Zatím žádné komentáře

Řekneme vám vše o nových a ojetých vozech, o jejich dílech a příslušenství
Recenze nových a ojetých vozů, ceny, specifikace, videa. Pomůžeme vám najít pojištění automobilu, půjčky na nové auto a získat nabídky prodejců