• Joshua Weaver
  • 0
  • 2367
  • 97

Hybridní vodíkový Rapide S Aston Martin vytvořil historii a dokončil první kolo na světě s nulovými emisemi CO2 na vodíku na Nurburgringu.

Kola byla dokončena minulý víkend v sobotu 27. dubna, za volantem byl generální ředitel Aston Martin Dr. Ulrich Bez. Byla to perfektní zkušební jízda podle britské automobilky před oficiálním rekordním pokusem o 24 hodin Nurburgringu příští měsíc.

VIZ TÉŽ: Hybridní vodík Aston Martin Rapide S bude závodit ve 24 hodinách Nurburgringu

Inženýři Aston Martin používali čtyřhodinový závod ADAC ACAS H & R-Cup VLN k otřesení hybridního vodíku Rapide S, který se příští měsíc zúčastní vyčerpávajícího 24hodinového závodu. Tým se těší na stabilizaci systému pro další vylepšení Rapide S, aby během závodu dokončil mnohem více kol s nulovými emisemi.

Když bude příští měsíc soutěžit, Rapide S se oficiálně stane prvním vodíkem poháněným vozem, který bude soutěžit na mezinárodní akci, a bude prvním sportovním vozem s nulovými emisemi CO2, který dokončí kolo závodu v 24hodinovém Nurburgringu. Auto bude soutěžit v experimentální třídě E1-XP. Závodní vůz je poháněn prototypem 612 litrového motoru V12 s dvojitým přeplňováním.