• John Lang
  • 0
  • 2796
  • 13

Severozápadně od Toronta v kanadském Ontariu je závodiště, které je ponořeno v historii. Kanadský park pneumatik Motorsport (CTMP), dříve známý jako Mosport (vyhlášený Mo-sport, nikoli Moss-port), je vzácnou stopou v tom, že se sotva změnil v konfiguraci, protože první závod se konal na pozemku o rozloze 810 akrů v roce 1961.

Od svého otevření byl rozšířen, hrot vyvolávající skok na zadní straně byl odstraněn a bezpečnostní odtokové oblasti jsou neustále vylepšovány. Ale celkové rozložení tratě je velmi podobné tomu, jak to bylo před 50 lety.

Stejně jako příliš vzdálená dostihová dráha Watkins Glen International, CTMP hostila Formule 1, Can-Am, Trans-Am a od tohoto roku NASCAR. Ale nejlepší dny za tím nemusí být. Dostihová dráha v současné době prochází obnovou druhů. Trať prošla v roce 2011 novým vlastnictvím poté, co ji získala společnost Canadian Motorsports Ventures. Jeden z členů této nové sovynership group je někdo, koho mnoho závodních fanoušků může znát: Ron Fellows. Ano, že Ron Fellows z Le Mans Corvette získal slávu a silniční závodní eso NASCAR na částečný úvazek. Inkoustem dohody s Canadian Tire (obrovský kanadský řetězec zaměřený na domov, auto, loděnice a sport) jako primárního sponzora trati byly do stárnoucího parku vloženy spousty hotovosti v hotovosti a přivedly je zpět z nejasností do světové třídy..

DVOJROČNÍ TRANSFORMACE

Během posledních dvou let byly vytvořeny, rozšířeny nebo obnoveny silnice a přistávací dráhy, které umožňují fanouškům přístup do všech koutů komplexu. V rozích s vysokými výškovými změnami byl do kopce vyříznut stupňový kemp, který divákům umožnil ještě lepší dohledové linie. Na vnější straně přední strany bylo okamžitě postaveno nové mediální centrum / centrum událostí, které umožnilo rozšíření boxové uličky na rozložení 43 stání - aby bylo možné nasměrovat NASCAR. Také světově proslulý (a děsivý jako peklo) roh dva konečně nechal dláždit celou odtokovou plochu, stejně jako další pozoruhodný problémový bod, otočte jej. Nakonec byly betonové podložky umístěné na vnitřní straně některých rohů roztrhány a nahrazeny čerstvým asfaltem.

Díky těmto změnám je trať bezpečnější a je v pořádku, aby se nová řada mohla připojit k plánu CMTP na rok 2013; světová kamionová série Camping. Spojí se s mrtvými místy posledních několika let, sériemi American Le Mans Series a Trans-Am Series, jako traťové marque události.

TRANS-AM KICKS VĚCI VYPNUTO

Vzhledem k tomu, že pracovníci AutoGuide jsou pravidelně na trati a protože CTMP bude v nadcházejících letech i nadále přitahovat větší série, museli jsme si tyto změny prohlédnout sami. Jaký lepší čas na to, než se zúčastnit prvního velkého závodního víkendu CTMP v roce 2013, Victoria Day Speedfest s titulkem série Trans-Am.

Nyní je řada Trans Am rozdělena do různých výkonnostních tříd a má vlastní obnovu, protože zelenou vlajku získalo pole více než 25 automobilů. Rozšířená pravidla umožňují, aby se do závodu zapojily další značky jako BMW a Porsche. Akce byla skvělá na celém poli, protože každá třída měla během závodu bitvy. Nakonec, Doug Peterson v # 87 Chevrolet Corvette vzal domů šachovnicovou vlajku jako celkový vítěz.

PORSCHE STEALS SHOW

Ale nejlepší závod o víkendu přišel v soutěži Ultra 94 GT3 Cup Challenge Canada. S použitím mechanicky identických závodních vozů Porsche 911 GT3 rozdělených do dvou tříd, tato řada postaví poloprofesionální řidiče proti sobě v mistrovské sérii. V CTMP se konaly dva závody a obě měly velké boje tam a zpět po celém poli. Série se koná v několika zemích po celém světě, včetně USA, kde je účtována jako IMSA GT3 Cup Challenge od Yokohoma.

Ačkoli neobvykle pěkné počasí bylo pomocným faktorem, rozšířilo se zde slovo o aktualizovaných zařízeních jako dav kempařů, diváků a závodníků, jaké CTMP neviděl během Trans-Am víkendu, po dlouhé době byl po ruce, aby zachytil všechny závodní akce. Nyní přivezte NASCAR Trucks!