• Job Fitzgerald
  • 0
  • 5110
  • 1260

Na nedávném závodě Mid-Ohio SCCA World Challenge proběhly závodní týmy Ford Mustang Boss 302 protest proti sérii zaparkováním všech závodních aut v boxové uličce po počátečním kole formace.

Byl to bezprecedentní kolektivní tah řady závodních týmů, které provozovaly Boss 302 'Stang v řadě, kteří byli nuceni spustit omezovač, aby snížili sílu Mustangu. Nyní má SCCA World Challenge velmi obtížný úkol udržet spravedlivé věci v řadě, s tolika značkami a modely soutěžit, ale omezovač způsobuje vysoké teploty motoru týmům Boss 302, což má za následek nejen celkově špatný výkon, ale několik hlášených poruchy motoru.

Všechny týmy Mustangu se cítí, jako by nedávné změny pravidel vážně poškodily jejich závodní auta a výsledky hovoří samy za sebe. I s některými z nejlepších světových řidičů za volantem byl Mustang v sobotním závodě na 10. místě. Ve skutečnosti byl nejrychlejší čas na kole neuvěřitelných 1,4 sekundy z tempa nejrychleji běžících aut. To je stěží scénář, kdy jsou všechny týmy Boss 302 špatnými umělci; existuje jasný rozdíl mezi Mustangem a všemi ostatními závodními vozy.

Šest týmů ohlásilo problémy s motorem kvůli zvýšeným teplotám z provozu omezovače a bohužel cítily, že jediným způsobem, jak být slyšet, bylo protestovat proti nedávné události. Třída GTS byla samozřejmě založena na předpokladu, že řidičům nabídne místo pro závod za přijatelnou cenu - a vyfukování motorů každý víkend není přesně cenově dostupné.

Podívejte se na video pro řidiče Justina Bell s vysvětlením protestu níže.

Pořiďte si Flash Player a uvidíte tohoto hráče.