• Joshua Weaver
  • 0
  • 3802
  • 991

Minulou neděli hostil v závodě Mazda Seca Laguna Seca Refuel 2011, třetí každoroční den pro elektromobily a motocykly. Událost byla otevřena každému, kdo má elektrický vůz, od Tesla Roadster až po přestavovací auta pro kutily. Letošní událost byla poprvé, kdy se na akci zúčastnili plně elektrická vozidla od výrobců automobilů z hlavního proudu.

Joe Nuxoll, zaměstnanec Tesla a závodní instruktor, dosáhl nejrychlejšího kola v produkční elektrické třídě a Nissan Leaf nebyl pozadu. List byl dvě sekundy za Teslou s chvályhodným časem 2: 10,223. Majitel listů Nadar Assemi natočil video o soutěži Leaf na trati. List překvapivě netrpěl problémy s přehřátím, jako tomu bylo u Tesly a automobilů pro kutily.

"K mému překvapení téměř každý další EV venku (výroba nebo jinak) měl problémy s řízením tepla po 2-5 kolech." Tesla zasáhl výpadek proudu v kole 4-5. Většina z ostatních vozů by mohla kvůli problémům s teplem nebo dojezdem udělat jedno nebo dvě kola. “ Vysvětlil Assemi na fóru Nissan. "Leaf naopak celý den tahal silný a měřič teploty baterie se nepohyboval o 6 barů." Energetická účinnost na trati byla hvězdná 1,2-1,3 m / kWh. “