• Joshua Weaver
  • 0
  • 926
  • 149

Po umístění v top 10 pouze jednou v této sezóně, Travis Pastrana byl konečně schopen zajistit své první vítězství v Global RallyCross, a také označil první vítězství pro Dodge Dart v seriálu.

Pastrana se kvalifikoval na start na třetím místě a umístil jej před přední část smečky na New Hampshire Motor Speedway. Řidiči se v New Hampshire setkali s největšími překážkami v této sezoně, když čelili šikanům, magnátům, špíně, stolnímu skoku, otočení sponky o 180 stupňů a skoku o mezeru 70 stop. Nakonec Pastrana dorazil o 1,431 sekundy rychleji než druhý finišer Samuel Hubinette.

"Už je to tak dlouho, skoro jsem zapomněl, jaké to je vyhrát," řekl Pastrana. "Je naprosto úžasné dostat se sem a dostat se na vrchol." Byla to drsná sezóna. “

Závodní vůz Dodge Dart je vybaven přeplňovaným 2,0-litrovým čtyřválcem, který společnost tvrdí, že je schopen dosáhnout točivého momentu 600 koní a 550 lb-ft. "Mám pocit, že jsme měli nejlepší auto, máme skvělou posádku a nakonec jsme ukázali, kde by měl být tento Dodge Dart - Victory Lane," řekl Pastrana a komentoval skutečnost, že toto je první vítězství Dodge Dart v konkurenčních závodech.

"Vím, že je to jen náš čtvrtý závod v tomto zbrusu novém autě, které je vlastně, pokud o tom přemýšlíte, úžasné být na vrcholu pódia."